ILCA - International Laser Class Association

Klasa laser w wersji regatowej występuje w trzech wielkościach żagla; ILCA 4, ILCA6, ILCA 7. Klasa ILCA 6 jest olimpijską klasą kobiet. Klasa ILCA 7 to olimpijska klasa dla mężczyzn.

Zawodnicy Sekcji Żeglarskiej AZS Poznań osiągają znakomite wyniki na regatach. Startują na zawodach zarówno w Polsce jak i na świecie:

rok 2023:

Aleksandra Borucka, zawodniczka startująca w kategorii do lat 18. Zajmuje 1 miejsce w Pucharze Polski ILCA 6, wywalczyła imienną nominację do reprezentowania kraju podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata World Sailing w Buzios w Brazylii. Wygrała Polską rundę Pucharu Europy. Złota medalistka Mistrzostw Polski.

Zofia Pospieszna, zawodniczka startująca w kategorii do lat 16. Wywalczyła 8 miejsce w swojej kategorii  na Mistrzostwach Świata i 7 miejsce na Mistrzostwach Europy. Wygrała Puchar Polski. W swojej kategorii wiekowej wygrała Polską rundę Pucharu Europy. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski.

Po sezonie 2023 trzech zawodników grupy ILCA powołano do Kadry Narodowej.